Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

s/y GEDANIA
Gdynia - dokąd wiatr poniesie - Gdynia
20 do 27 czerwca 2019

Brak miejsc - możliwe zapisy na listę rezerwową
100 godzin żeglugi na jachcie powyżej 20 m możliwe, ale nie gwarantowane. Wszystko zależy od pogody

Rejs szkoleniowo - stażowy, na który zapraszam wszystkich, ale przede wszystkim tych, którzy nie tylko chcą pożeglować, ale chcą tez pogłębić swoją praktyczną szeroko pojętą wiedzę żeglarska. Poniżej nieco więcej szczegółów.

INFORMACJA O REJSIE

Gedania, to duży (24 m), wygodny i dobrze wyposażony szkuner sztakslowy. Jacht został zbudowany z myślą o dalekich wyprawach, ale dzięki temu nadaje się również do realizacji rejsów szkoleniowych, a właśnie ten rejs ma być właśnie rejsem szkoleniowo - stażowym. Oczywiście nie ma to być rejs w zakresie przygotowania do egzaminu na jakikolwiek patent. Mam nadzieję, ze uczestnikami rejsu będą osoby, które patenty już mają, ale chcą pogłębić swoją praktyczną wiedzę w zakresie uprawiania żeglarstwa morskiego. W związku z tym, oprócz normalnej żeglarskiej roboty, takiej jak: praca na pokładzie, pełnienie wacht nawigacyjnych, kambuzowych i bosmańskich, przewiduję rożnego rodzaju szkolenia. Szkolenia będą prowadzone w ramach wacht nawigacyjnych oraz pokazów. Poniżej wykaz tematów, które mamy zamiar zrealizować:

  • zasady wypełniania dziennika jachtowego - sądzicie, ze to takie proste? Hmm, to dlaczego w dziennikach jest tak dużo skreśleń, poprawek i zwykłych bzdur? Pomijam już błędy edytorskie w opisie zasad dokonywania zapisów, które również występują
  • przeznaczenie i zasady użycia urządzeń wspomagających akcję SAR - radiopława EPiRB, transponder radarowy SART, transponder AIS - SART
  • NAVTEX - konfiguracja, dobór stacji nadawczych, zasady odczytu komunikatów
  • nauczenie praktycznej obsługi radaru jachtowego i jego wykorzystanie jako urządzenia antykolizyjnego,
  • praktyczna praca na mapie tradycyjnej - nawigacja terestryczna
Jak widzicie, program jest bardzo bogaty. Czy zostanie zrealizowany? No cóż, wszystko zależy od pogody i stopnia zaangażowania uczestników rejsu.

Jeżeli tylko warunki na to pozwolą, to podczas rejsu postaramy się zrealizować staż wymagany do uzyskania patentu kapitana jachtowego tzn ponad 100 godzin na jachcie powyżej 20 m. Oczywiście nikt tego nie może zagwarantować na 100 procent. Jeżeli pogoda będzie podła i pojawią się warunki sztormowe, to stażu nie będzie.

No a teraz najważniejsze. Przynajmniej dla niektórych :-) Dokąd my popłyniemy? Czy będzie jakiś port lub porty? No cóż, wszystko zależy do warunków pogodowych i wiatrowych. Popłyniemy tam gdzie wiatr nam pozwoli. Może to będzie Bornholm, może Gotlandia, a może Liepaja. Wszystko się okaże po zaokrętowaniu i zapoznaniu się z aktualnymi warunkami pogodowymi. Może się tez okazać, ze w przypadku bardzo silnego wiatru będziemy musieli chronić się na Zatoce i stać na kotwicy. Jakiś port również będzie. Jaki to port? Tego to nawet łaskawy Neptun jeszcze nie wie. Zapewne taki, w którym można zatankować wodę :-) Priorytetem w tym rejsie będzie szkolenie i wszystko temu właśnie zostanie podporządkowane.

KOSZT REJSU

Opłata kojowa - 1290.00 PLN płatne w dwóch ratach na konto Seafarer - Andrzej Szklarski,
Składka na kasę jachtową: 350.00 PLN - składka zbierana jest na burcie jachtu i jest w dyspozycji załogi. Ze składki na kasę jachtową dokonuje się zakupu prowiantu, paliwa i opłat portowych.
Kaucja zwrotna w wysokości 50 EUR lub 250 PLN. W przypadku braku uszkodzeń kaucja w całości wraca do uczestników rejsu

HARMONOGRAM WPŁAT
  • I rata w wysokości 600.00 PLN - w momencie zapisania się na rejs,
  • II rata w wysokości 690.00 PLN - najpóźniej do 15 maja 2019.
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Gedania - czerwiec 2019"

KOSZTY DODATKOWE
  • koszt podróży do portu zaokrętowania i wyokrętowania,
  • koszt ubezpieczenia od NNW i KL za granicą /każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie/
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować zalecamy kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy.
W zapytaniu o ofertę proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYWypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na s/y Gedania w terminie 20 do 27 czerwca 2019.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwaneZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
##formID9c859d953103daaad3a1cee891783c98end##
 
Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!
Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie.

##formID470bcac89436c9297d3d419c7c25b2a5end##