Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

Greenock - Hybrydy Zewnętrzne - Orkady - Sandnes
14 do 30 czerwca 2020
WOLNE MIEJSCA
Ponad 100 godzin żeglugi na jachcie powyżej 20 m, ponad 100 godzin na wodach pływowych

Rejs turystyczno - stażowy, na który zapraszam wszystkich zainteresowanych żeglowaniem po wymagających nawigacyjnie i rzadko odwiedzanych akwenach. Dla chętnych nie zabraknie możliwości poszerzenia swojej wiedzy w zakresie obsługi elektronicznych urządzeń nawigacyjnych i z nawigacji klasycznej. 

Poniżej nieco więcej szczegółów.
INFORMACJA O REJSIE

Gedania, to duży, wygodny i dobrze wyposażony szkuner sztakslowy, który został zbudowany z myślą o dalekich wyprawach. Jest to wręcz idealny jacht do żeglugi w rejonie, który Wam proponuję.
Proponowany rejs, jest rejsem stażowym. Jego czas trwania to aż 16 dni, co praktycznie oznacza pewność uzyskania stażu powyżej 100 godzin na jachcie o długości powyżej 20 m. Całość rejsu odbędzie się na wodach pływowych, więc zapewniamy również staż powyżej 100 godzin na wodach pływowych.
Zaokrętujemy w Greenock, to port w pobliżu Glasgow i lotniska, na które latają samoloty z Polski. 
Z Greenock popłyniemy w kierunku Hybrydów Zewnętrznych. To nie będzie prosta i łatwa podróż. Najpierw wyjdziemy na wody zatoki Firth of Clyde, a później skierujemy się w Kanał Północny łączący Morze Irlandzkie z Oceanem Atlantyckim. To wody pływowe. Skok pływu co prawda nie rzuca na kolana, bo osiąga około 3 metrów, ale prądy pływowe robią wrażenie. W niektórych miejscach mogą osiągnąć prędkość nawet 5 knt lub więcej. Z tego powodu, trasa rejsu musi być dokładnie zaplanowana i musi uwzględniać aktualne wartości pływów i prądów pływowych. W przeciwnym wypadku nigdzie nie dopłyniemy, a jeżeli dopłyniemy to na pewno nie tam gdzie byśmy chcieli. Będzie to więc wspaniała okazja do praktycznego treningu z prowadzenia nawigacji na pływach.
Hybrydy Zewnętrzne to szkocki archipelag około 200 wysp, z czego tylko 14 jest stale zamieszkałych. Archipelag zamieszkuje około 29 tysięcy mieszkańców, z czego najwięcej bo około 9 tysięcy mieszka w Stornoway, które jest uznawane za stolicę Hybrydów. Czy tam będziemy? Trudno powiedzieć. Gedania to duży jacht. W portach musimy się z odpowiednim wyprzedzeniem awizować. Jeżeli będzie dla nas miejsce, to tam zawiniemy. Jeżeli nie, to będziemy cumowali w innych portach i przystaniach, które będą mogły nas przyjąć. 
Z Hybrydów popłyniemy na Orkady. To również szkocki archipelag. Nieco mniejszy od Hybrydów Zewnętrznych, bo składa się raptem z 67 wysp, z których 20 jest zamieszkałych. Całość populacji to około 21 tysięcy mieszkańców, z których 9 tysięcy mieszka w stolicy Orkadów,  Kirkwall. Na Orkadach znajduje się tez była baza brytyjskiej floty Scapa Flow. Bazy już nie ma, ale pozostały muzea i wraki, na które można nurkować. My raczej tam nie będziemy nurkowali. Trudno powiedzieć, czy w ogóle tam będziemy. W zatoce Scapa, jest tylko jedno miejsce, gdzie ewentualnie emy zacumować, ale na Orkadach jest wiele innych ciekawych miejsc, wartych odwiedzin.
Jeżeli czas i warunki pogodowe pozwolą, to spróbujemy zahaczyć też o południowe Szetlandy. To kolejny szkocki archipelag, w skład którego wchodzi około 100 wysp, z czego tylko 15 jest zamieszkałych. Najprawdopodobniej nie będziemy mieli czasu na dokładne spenetrowanie archipelagu, ale jeżeli się uda, to może chociaż w południowej części archipelagu uda nam się znaleźć bezpieczną przystań lub kotwicowisko.
Kolejny etap naszej podróży to Norwegia, a dokładniej Sandnes w pobliżu Stavanger. Czy zobaczymy coś jeszcze w norweskich fiordach? Wszystko zależy od tego ile będziemy mieli tam czasu. Jeżeli to będzie możliwe, to możne uda się wpłynąć do Lysofiordu i chociaż z poziomu morza zobaczyć słynne Preikestolen?
Rejs zakończymy w Sandnes, skąd jest bardzo łatwy dojazd na lotnisko w Stavanger.

KOSZT REJSU

Opłata kojowa2 600.00 PLN  płatne w trzech ratach na konto Seafarer - Andrzej Szklarski,
Składka na kasę jachtową: Wysokość składki i waluta zostanie ustalona niebawem w porozumieniu z innymi członkami załogi - składka zbierana jest na burcie jachtu i jest w dyspozycji załogi. Ze składki na kasę jachtową dokonuje się zakupu prowiantu, paliwa i opłat portowych. Uwaga, w przypadku niepełnego składu załogi składka na kasę jachtową może ulec zwiększeniu.  
Kaucja zwrotna w wysokości 50 EUR lub równowartość w PLN. W przypadku braku uszkodzeń kaucja w całości wraca do uczestników rejsu

HARMONOGRAM WPŁAT
  • I rata w wysokości 600.00 PLN - w momencie zapisania się na rejs
  • II rata w wysokości 1 000.00 PLN - do 26 lutego 2021
  • III rata w wysokości 1 000.00 PLN - do 30 kwietnia 2021
Bardzo proszę o przestrzeganie powyzszych terminów wpłat, które są ściśle powiązane z terminami rat za czarter jachtu.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Gedania 2021"

KOSZTY DODATKOWE
  • koszt podróży do portu zaokrętowania i wyokrętowania,
  • koszt ubezpieczenia od NNW i KL za granicą /każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie/
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować zalecamy kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy.
W zapytaniu o ofertę proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYWypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na s/y Gedania w terminie 27 czerwca do 07 lipca 2020.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwaneZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
##formID9c859d953103daaad3a1cee891783c98end##
 
Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!
Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie.

##formID470bcac89436c9297d3d419c7c25b2a5end##