Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

 Gdynia - Gdynia
27 czerwca do 07 lipca 2020
WOLNE MIEJSCA
100 godzin żeglugi na jachcie powyżej 20 m bardzo prawdopodobne, ale wszystko zależy od pogody :-) 

Rejs turystyczno - stażowy, na który zapraszam wszystkich, ale przede wszystkim tych, którzy chcą nie tylko pożeglować, ale tez coś zobaczyć i zwiedzić. Dla chętnych nie zabraknie możliwości poszerzenia swojej wiedzy w zakresie obsługi urządzeń nawigacyjnych. 

UWAGA: W związku z zarządzonymi na dzień 28 czerwca wyborami Prezydenta RP wyjście w morze zostanie zaplanowane zostanie w taki sposób, aby osoby zamieszkujące Trójmiasto i okolice mogły wziąć udział w głosowaniu. Osoby z poza Trójmiasta zachęcamy do głosowania korespondencyjnego. Z zasadami głosowania korespondencyjnego można się zapoznać na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej - KLIKNIJ TUTAJ

Jednocześnie informuję, ze w związku z późniejszym wyjściem w morze, obnizona została opłata kojowa. 

Poniżej nieco więcej szczegółów.

INFORMACJA O REJSIE

Gedania, to duży, wygodny i dobrze wyposażony szkuner sztakslowy, który został zbudowany z myślą o dalekich wyprawach. Dzięki temu jest to wręcz idealny jacht żeglugi w rejonie, który Wam proponuję.
Nasz rejs jest rejsem turystyczna stażowym. Mam nadzieję, a właściwie pewność, że w czasie jego trwania zdobędziemy staż powyżej 100 godzin na jachcie o długości powyżej 20 m. W praktyce tylko wyjątkowo zła pogoda może te plany pokrzyżować.
Okrętujemy w Gdyni i w Gdyni nastąpi wyokrętowanie. Z żeglarskiego punktu widzenia, jest to super trasa, gdyz pozwala tak zaplanować rejs aby maksymalnie wykorzystać warunki wiatrowe i maksymalnie dużo pożeglować. 
Dokąd popłyniemy? Najprawdopodobniej tam, gdzie wiatr nas poniesie. A konkretniej? Wszystko zależy od pogody i aktualnych ograniczeń dotyczących problemów z przekraczaniem granicy spowodowanych i kwarantanny. Niestety pomimo zniesienia większości ograniczeń związanych z COVID - 19 nadal nie można przekraczać swobodnie granicy, a w przypadku jej przekroczenia podlegamy 14-dniowej kwarantannie. Jeżeli te ograniczenia nie znikną to popłyniemy w rejsie krajowym, bez przekraczania granicy wód terytorialnych. Mam jednak nadzieję ze do momentu zaokrętowania i te ograniczenia znikną i faktycznie będziemy mogli popłynąć tam gdzie wiatr nas poniesie. Moze to będzie Marienham na Alandach, a może Stralsund, a moze Gotlandia? Cały południowy i południowo-wschodni Bałtyk będzie dla nas.
A co z wyborami prezydenta, które już raz się odbyły/nie odbyły, a które mogą być zaplanowane na 28 czerwca? No cóż, tego jeszcze nie wiem. Przede wszystkim musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie terminu i zasady na jakich te wybory mają się odbyć, ale sądzę, ze znajdzie się sposób, aby te osoby, które chcą zagłosować i popłynąć mogły oddać swój głos.


KOSZT REJSU

Opłata kojowa - 1 690.00  1 500.00 PLN  płatne w dwóch ratach na konto Seafarer - Andrzej Szklarski,
Składka na kasę jachtową: 600.00 PLN - składka zbierana jest na burcie jachtu i jest w dyspozycji załogi. Ze składki na kasę jachtową dokonuje się zakupu prowiantu, paliwa i opłat portowych. Uwaga, w przypadku niepełnego składu załogi składka na kasę jachtową moze ilec zwiększeniu.  
Kaucja zwrotna w wysokości 50 EUR lub 250 PLN. W przypadku braku uszkodzeń kaucja w całości wraca do uczestników rejsu

HARMONOGRAM WPŁAT
  • I rata w wysokości 690.00 PLN - w momencie zapisania się na rejs
  • pozostała kwota w dowolnym terminie ale z takim wyliczeniem, aby cała kwota znalazała się na koncie Seafarer - Andrzej Szklarski najpóźniej w dniu 26 czerwca 2020
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Gedania 2020"

KOSZTY DODATKOWE
  • koszt podróży do portu zaokrętowania i wyokrętowania,
  • koszt ubezpieczenia od NNW i KL za granicą /każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie/
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować zalecamy kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy.
W zapytaniu o ofertę proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYWypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na s/y Gedania w terminie 27 czerwca do 07 lipca 2020.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwaneZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
##formID9c859d953103daaad3a1cee891783c98end##
 
Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!
Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie.

##formID470bcac89436c9297d3d419c7c25b2a5end##