Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

Gdynia - Fårösund - Gdynia
05 do 12 września 2020
BRAK MIEJSC
DOSTĘPNA LISTA REZERWOWA
Uwaga! Podana trasa jest jedynie propozycją. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych oraz w przypadku zmian aktualnych uwarunkowań epidemiologicznych, trasa rejsu może ulec zmianie.

Gedania, to duży i znakomicie wyposażony jacht ze wspaniałą historią. Długość jachtu wynosi ponad 23 m, więc przy odrobinie szczęścia jest szansa na wypływanie magicznych 100 godzin na jachcie powyżej 20 m. Oczywiście gwarancji nie ma, ale próba zostanie podjęta. 

Poniżej nieco więcej szczegółów o rejsie.

INFORMACJA O REJSIE
W trakcie rejsu planujemy dużo żeglowania, ale aspekt turystyczny nie zostanie zaniedbany. Jeżeli warunki pozwolą popłyniemy tam gdzie pływa się stosunkowo rzadko. Obierzemy kurs na północ i popłyniemy w kierunku Gotlandii a dokładnie w kierunku cieśniny Fårösund znajdującej się  pomiędzy wyspami Gotlandia i Fårö. Ta cieśnina znana jest polskim żeglarzom, ale pływa się tam rzadko, bo podobno „nic tam nie ma”. To bardzo krzywdzące stwierdzenie.

Na Fårö znajduje się rezerwat przyrody, w którym można podziwiać rauki czyli formacje ostańców wapiennych charakterystycznych dla tej wyspy, a na północnym wybrzeżu Fårö w zatoczce Ajkesvik znajduje się stara i nieczynna stacja ratownicza, którą przy odrobinie szczęścia, można zwiedzić. Dlaczego przy odrobinie szczęścia? Bo aby tam się dostać, należy stanąć na kotwicy i desantować się pontonem na ląd, a nie w każdych warunkach jest to możliwe.

Na wschodnim brzegu cieśniny Fårösund czyli już na Gotlandii, w miejscowości o takiej samej nazwie jak nazwa cieśniny, znajduje się nieczynne lotnisko wojskowe, a na nim niewielkie, ale interesujące muzeum lotnictwa, a tuż obok muzeum regionalne, w którym można zapoznać się z życiem Gotlandii w minionych czasach.

Cały ten obszar aż do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, był obszarem zamkniętym, zajętym przez wojsko i niedostępnym dla ludności cywilnej.

Poniżej kilka zdjęć proponowanych atrakcji turystycznych

247
KOSZT REJSU

Opłata kojowa - 1 100.00 PLN  płatne przelewem w dwóch ratach na konto Seafarer - Andrzej Szklarski,
Składka na kasę jachtową: 450.00 PLN - składka zbierana jest na burcie jachtu i jest w dyspozycji załogi. Ze składki na kasę jachtową dokonuje się zakupu prowiantu, paliwa i opłat portowych. Uwaga, w przypadku niepełnego składu załogi składka na kasę jachtową może ulec zwiększeniu.  
Kaucja zwrotna w wysokości 50 EUR lub 250 PLN. W przypadku braku uszkodzeń kaucja w całości wraca do uczestników rejsu

HARMONOGRAM WPŁAT
  • I rata w wysokości 600.00 PLN - w momencie zapisania się na rejs
  • pozostała kwota w dowolnym terminie ale z takim wyliczeniem, aby cała kwota znalazła się na koncie Seafarer - Andrzej Szklarski najpóźniej w dniu 20 sierpnia 2020
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Gedania 2020"

KOSZTY DODATKOWE
  • koszt podróży do portu zaokrętowania i wyokrętowania,
  • koszt ubezpieczenia od NNW i KL za granicą /każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie/
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować zalecamy kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy.
W zapytaniu o ofertę proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na s/y Gedania w terminie 05 do 12 września 2020.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwaneZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

##formIDf7f586d4c5bfa0503286e4c3ba2d94c2end##
 
Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!
Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie.

##formID4505e01f58d745e3945fca5f57964d0eend##