Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

KURS OPERATORÓW DALEKIEGO ZASIĘGU - LRC

Z powodu panującej epidemii COVID - 19, zawiesza się do odwołania realizację wszystkich szkoleń

Najbliższy termin: ...………...………...

więcej informacji oraz pozostałe terminy, poniżej

Zapraszam do udziału w kursie operatorów łączności dalekiego zasięgu - LRC

W czasie trwania kursu nauczymy Cię obowiązujących procedur oraz obsługi urządzeń radiokomunikacyjnych w tym między innymi:

  • procedur radiowych obowiązujących w radiokomunikacji morskiej
  • obsługi radiostacji VHF z DSC czyli popularnej UKF-ki
  • obsługi radiostacji pośredniofalowej i krótkofalowej MF/HF
  • obsługi terminala satelitarnego Inmarsat C
  • obsługi i zasad użycia transpondera radarowego SART
  • obsługi i zasad użytkowania odbiornika NAVTEX
  • obsługi i zasad użytkowania radiopławy satelitarnej EPiRB oraz podstaw działania systemu Cospas Sarsat
Ponadto celem kursu jest przygotowanie kursantów do zdania egzaminu przed Komisją Państwową UKE. Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje wydaniem międzynarodowego Świadectwa Operatora Dalekiego Zasięgu, które upoważnia do obsługi dowolnego bez wyjątku sprzętu łączności stosowanego na jachtach i innych jednostkach pływających nie podlegających Konwencji SOLAS.
Uwaga, ważne! Aby przystąpić do egzaminu na świadectwo operatora LRC, nie jest wymagane posiadanie świadectwa operatora SRC.
Kursy LRC organizowane przez Seafarer - Andrzej Szklarski, realizowane są w małych kameralnych grupach szkoleniowych, a do szkolenia wykorzystywany jest nowoczesny, profesjonalny symulator GMDSS typu TGS - 5000 firmy Transas znajdujący się w Szkole Morskiej w Gdyni. Na tego typu symulatorach szkolą się profesjonalni marynarze i na tego typu symulatorach realizowane są egzaminy GMDSS na wszystkie uprawnienia radiowe w służbie morskiej.

Symulator posiada sześć stanowisk ćwiczeniowych więc każdy z uczestników dysponuje wyłącznie dla siebie jednym w pełni wyposażonym stanowiskiem. Nie ma podziału na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Teoria przeplata się z praktyką. Staramy się aby zajęcia prowadzone były dynamicznie i aktywnie. Jednak aby taki efekt uzyskać prosimy aby jeszcze przed kursem wszyscy uczestnicy zapoznali się z zestawem pytań testowych dostępnych na stronie www Urzędu Komunikacji Elektroniczne.

Kurs trwa dwa intensywnie wypełnione dni. Całość zajęć prowadzona jest przez zawodowych instruktorów, doskonale obeznanych ze specyfiką jachtową. Zajęcia w całości prowadzone są na symulatorze, a teoria przeplata się z praktyką. Nie stosujemy żadnych prezentacji, slajdów i.t.p. Wszystkie zagadnienia realizowane są na symulatorze, który znakomicie odwzorowuje urządzenia rzeczywiste, a każdy kursant może na bieżąco wykonywać na swoim stanowisku zagadnienie aktualnie omawiane przez instruktora. Taka forma prowadzenia zajęć przynosi znakomite efekty dydaktyczne co ma swoje pozytywne odzwierciedlenie na egzaminach.

Naszym celem jest nie tylko przygotowanie do egzaminu, ale również nauczenie rzeczy potrzebnych, takich które przydadzą się w praktyce.

UWAGA: Program szkolenia obejmuje zakres wiedzy niezbędny do obsługi urządzeń dostępnych dla operatorów SRC. Nie ma więc zadnych przeszkód, aby w kursie wzięly udział osoby, które mają zamiar przystąpić do egzaminu na świadectwo operatora bliskiego zasięgu SRC.
TERMINY SZKOLEŃ
                         DATA
SUGEROWANY TERMIN
EGZAMINU

UWAGI

21 - 22 marca 2020
23 marca 2020 - AMW* lub UMG**
KURS ODWOŁANO
18 - 19 kwietnia 2020
20 kwietnia 2020 - AMW*
KURS ODWOŁANO
23 - 24 maja 2020
24 czerwca 2019 - AMWlub UMG**
WOLNE MIEJSCA
 wrzesień lub październik 2020
 ---------------------------- Termin zostanie ustalony
październik lub listopad 2020
--------------------  Termin zostanie ustalony
* Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
** Uniwersytet Morski w Gdyni
*** Szkoła Morska w Gdyni
UWAGA: Dla grup zorganizowanych (minimum 5 osób) istnieje możliwość zorganizowania kursu w innym terminie

KOSZT SZKOLENIA

  • 550.00 PLN - płatne w całości w momencie zgłoszenia się na kurs

Powyższą kwotę proszę wpłacić na konto:

Seafarer - Andrzej Szklarski

93 1050 1764 1000 0092 2268 6504

Tytuł wpłaty: szkolenie LRC


KOSZTY DODATKOWE

dla osób przystępujących do egzaminu LRC

  • 145.00 PLN - koszt egzaminu LRC + wydania świadectwa - płatność w momencie zgłoszenia się na egzamin na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej na konto:
75 1010 1010 0060 4422 3100 0000

dla osób przystępujących do egzaminu SRC
  • 125.00 PLN - koszt egzaminu SRC + wydania świadectwa - płatność w momencie zgłoszenia się na egzamin na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej na konto:
75 1010 1010 0060 4422 3100 0000

APLIKACJA DO POBRANIA

W ramach przygotowań do egzaminu warto zapoznać się z obowiązującymi pytaniami. W tym celu przygotowana została aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym ANDROID - do pobrania TUTAJ

EGZAMIN 

Do egzaminu może przystąpić osoba, która ukończyła 18 rok życia.

Osoby, mające zamiar zamiar przystąpić do egzaminu, zobowiązane są do złożenia wniosku o wydanie świadectwa co najmniej na 14 dni przed egzaminem. Druk wniosku do pobrania TUTAJ .

Egzaminy prowadzone są w formie testu jednokrotnego wyboru oraz praktycznej obsługi sprzętu (na profesjonalnym symulatorze GMDSS). Przykłady pytań wraz z odpowiedziami na świadectwo LRC do pobrania TUTAJ

UWAGA:

Zgodnie z wymogami UKE zgłoszenia na egzamin muszą być dokonywane indywidualnie przez każdego z uczestników szkolenia najpóźniej na 14 dni przed egzaminem.

Link do strony internetowej UKE - KLIKNIJ TUTAJ


FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA KURS LRC

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji kursu operatorów LRC

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu kursu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwane
##formID4254259689a64f583f4d8596b75ec349end##
Pick a date
 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!

Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom, podmiotom i osobom prywatnym.
##formID6d4f4fe44180fd05f951c4c5864bf259end##