Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy

s/y GEDANIA
Ryga - Tallin - Helsinki
25 sierpnia do 02 września 2019

Pozostały 2 wolne miejsca

Proponowany rejs, jest rejsem turystyczno - stażowym, na który zapraszam wszystkich chętnych, bez względu na to, czy są to aktywni żeglarze, osoby żeglujące sporadycznie, czy tez osoby, które w taki niespotykany ale bardzo  aktywny sposób chcą spędzić tydzień urlopu, wziąć udział we wspaniałej przygodzie i zobaczyć przepiękne miejsca znajdujące się na wschód od Polski.

Poniżej kilka zdjęć Gedanii i nieco więcej szczegółów o rejsie.

INFORMACJA O REJSIE

Gedania, to duży (24 m), wygodny i dobrze wyposażony szkuner sztakslowy. Jacht został zbudowany z myślą o dalekich wyprawach, ale dzięki temu nadaje się również do realizacji rejsów szkoleniowych i turystycznych. Gdzie wszystkim członkom załogi zapewnia się dosyć duży (jak na warunki jachtowe) komfort.
Proponowany rejs jest rejsem turystyczno - stażowym. Proszę jednak pamiętać, że na jachcie, wszyscy jesteśmy załogą. Załoga będzie podzielona na cztery wachty i wszyscy będziemy pracowali jak każda załoga. Będziemy pracowali przy żaglach, sterowali jachtem, pełnili wachty nawigacyjne i bosmańskie. Będziemy również pełnili wachty gospodarcze, czyli będziemy musieli zadbać o przygotowanie posiłków oraz o porządek i czystość na jachcie.
Proszę się jednak nie przerażać. Nasz rejs jest rejsem turystycznym, więc będzie również czas na zwiedzanie.

Zaokrętowanie odbędzie się w Rydze. Najprawdopodobniej Gedania zacumuje w marinie Andrejostas (link do pobrania pozycji w mapach Google TUTAJ) To oczywiście nasze pobożne życzenie. Gedania to duży jacht i Łotysze mogą nas ustawić w innym miejscu, dlatego tak ważny będzie kontakt, pomiędzy uczestnikami rejsu, a kapitanem jachtu i możliwość obserwacji pozycji jachtu np. na portali Marinetraffic.

Ryga to przepiękne Hanzeatyckie miasto, niestety nie będziemy mieli tam zbyt o czasu. Musimy się przecież zaokrętować, dokonać zakupu prowiantu i przygotować jacht do wyjścia w morze. Na samo zwiedzanie miasta zostanie nam raptem kilka godzin. Z tego powodu, jeżeli ktoś ma zamiar bardziej dokładnie zwiedzić Rygę, to lepiej przylecieć dzień lub kilka dni wcześniej i dać sobie więcej czasu na zwiedzenie miasta. Niestety w takim wypadku trzeba również zadbać we własnym zakresie o jakiś nocleg, bo zaokrętowanie na jachcie będzie możliwe dopiero od godziny 1200 25 sierpnia. Wcześniej nie będzie to niestety możliwe.
Z Rygi przez cieśninę Muhu Vain udamy się w kierunku Tallina. Czy po drodze jeszcze gdzieś się zatrzymamy? Mam nadzieje ze tak, ale wszystko zależy od warunków pogodowych. Bardzo mnie  kusi np wizyta w Haapsalu. Ze względu na występujące tam płycizny, nie da się tam niestety dopłynąć, ale można dopłynąć w pobliże, a później łapać jakąś okazję lądową. To byłaby fajna wyprawa, ale czy się uda? Wszystko zależy od nas i naszych oczekiwań.
Przynajmniej jeden pełny dzień poświęcimy na zwiedzenie Tallina. Kolejnego hanzeatyckiego miasta znajdującego się na trasie naszego rejsu. Moim zdaniem Tallin jest jeszcze bardziej piękny niż Ryga, a spacer po starówce zrobi na wszystkich duże wrażenie. Wszystkiego w Tallinie na pewno nie zobaczymy. Trzeba by tam spędzić znacznie więcej czasu, a my przecież płyniemy do Helsinek kolejnego ciekawego miasta. W Helsinkach chciałbym być najpóźniej 1 września w godzinach rannych, tak aby każdy ze spokojem mógł chociaż pobieżnie zobaczyć miasto.
Wyokrętowanie nastąpi w dniu 2 września po dokonaniu klaru jachtu. Zwyczajowo jest to godzina 1000

KOSZT REJSU

Opłata kojowa - 1390.00 PLN płatne w dwóch ratach na konto Seafarer - Andrzej Szklarski,
Składka na kasę jachtową: 100.00 EUR - składka zbierana jest na burcie jachtu i jest w dyspozycji załogi. Ze składki na kasę jachtową dokonuje się zakupu prowiantu, paliwa i opłat portowych. W przypadku niewykorzystania pełnej kwoty z kasy jachtowej, zaoszczędzone pieniądze wracają do uczestników rejsu.

HARMONOGRAM WPŁAT
  • I rata w wysokości 690.00 PLN - w momencie zapisania się na rejs,
  • II rata w wysokości 700.00 PLN - najpóźniej do 31 lipca 2019.
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Gedania - sierpień 2019"

KOSZTY DODATKOWE

  • kaucja zwrotna w wysokości 50 EUR lub 250 PLN. W przypadku braku uszkodzeń kaucja w całości wraca do uczestników rejsu
  • koszt podróży do portu zaokrętowania i wyokrętowania,
  • koszt ubezpieczenia od NNW i KL za granicą /każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie/
UBEZPIECZENIE NNW i KL

Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować zalecamy kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy.
W zapytaniu o ofertę proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYWypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na s/y Gedania w terminie 20 do 27 czerwca 2019.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwaneZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
##formID3328ee1e41df654ff279b673ef101b06end##
 
Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!
Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie.

##formIDb27ff2c0a276812a0ce0bc7540ef8324end##