Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzyREJS MORSÓW POD PALMAMI

25 stycznia do 01 lutego 2020

wyjazd autokaru z Polski - 24 stycznia
powrót do kraju - 02 lutego 2020
nr rejsu STAP - 3/20
dowodzi kpt. Andrzej Szklarski
BRAK MIEJSC
MOLIWE ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄZapraszam  na kolejną edycję Rejsu Morsów Pod Palmami. W tym rejsie powracamy do sprawdzonych rozwiązań i będziemy realizowali tzw "włoski standard". Co to oznacza? Otóż jak w większości naszych rejsów na STS Pogoria, ruszamy autokarem STAP z Polski do jednego z portów włoskich znajdujących się  w rejonie Morza Liguryjskiego i Zatoki Genueńskiej, skąd po zapoznaniu się ze statkiem i po przejściu podstawowego przeszkolenia z zakresu obsługi ożaglowania i urządzeń nawigacyjnych, wyruszymy w morze.
Dokąd popłyniemy? Z tego co wiadomo kapitan bardzo lubi Korsykę, więc może to będzie ta wyspa, może Elba z przepięknym Portofereiro, a może któryś z portów francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Tak naprawdę wszystko zależy od aktualnych prognoz pogody. Jedno jest pewne, gdziekolwiek byśmy nie popłynęli, będzie to wspaniały rejs i wspaniała przygoda.
Oprócz zwykłej żeglarskiej roboty takiej jak sterowanie jachtem, prowadzenie nawigacji i obsługa ożaglowania, organizator przygotował również kilka szkoleń (w cenie rejsu), w których będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Najprawdopodobniej będą to następujące szkolenia:
 • szkolenie z zakresu obsługi radarów jachtowych,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna,
 • zasady używania wybranych urządzeń wspomagających akcję SAR
Ponieważ nie tylko szkoleniami człowiek żyje, więc bardzo możliwe że podobnie jak w poprzednim rejsie, zorganizujemy jakieś konkursy, które pozwolą wygenerować uśmiech na zmęczonych twarzach załogi :-) Czy będą jakieś inne nagrody niż przysłowiowy uścisk dłoni kapitana? Hmm, zobaczymy, wszystko zależy od tego czy znajdzie się jakiś sponsor, który nagrody ufunduje.

Organizacyjnie wszyscy uczestnicy rejsu zostaną podzieleni na cztery wachty dowodzone przez doświadczonych oficerów. W ciągu dnia trzy wachty będą pełniły służbę nawigacyjną, a jedna służbę gospodarczą. Do obowiązków wachty nawigacyjnej należy bezpieczne prowadzenie statku, a wachta gospodarcza odpowiedzialna jest za pomoc w przygotowywaniu posiłków zawodowemu kucharzowi oraz za utrzymanie czystości w pomieszczeniach wspólnych w tym w toaletach.
W rejsie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Udział osób w wieku poniżej 15 lat nie jest możliwy. Natomiast osoby w wieku powyżej 65 roku życia mogą uczestniczyć pod warunkiem posiadania patentu minimum jachtowego sternika morskiego.

HARMONOGRAM REJSU

 • 24 stycznia - wyjazd autokaru STAP z Polski. Trasa autokaru zostanie podana w terminie późniejszym. Najczęściej autokar jeździ z Gdańska przez Warszawę i Katowice.
 • 25 stycznia - około godziny 1000 przyjazd do jednego z portów włoskich, zaokrętowanie i pierwszy dzień szkolenia,
 • 26 stycznia do 01 lutego - pływanie po Morzu Liguryjskim, planowane jest cumowanie lub kotwiczenie w przynajmniej dwóch portach lub kotwicowiskach włoskich lub francuskich,
 • 01 lutego - wyokrętowanie i około godziny 1800 wyjazd do Polski,
 • 02 lutego - powrót do domów
KOSZT REJSU

 • Młodzież do 25 roku życia - 2 110.00 PLN
 • Pozostali uczestnicy - 2 310.00 PLN
Koszt rejsu obejmuje: transport autokarowy z Polski do portu zaokrętowania i powrót do kraju. pobyt na STS Pogoria, pełne wyżywienie, paliwo do silnika głównego, agregatów i pontonów, opłaty portowe, pomoce nawigacyjne.

Koszt rejsu nie obejmuje: kosztu ubezpieczenia od NNW i KL za granica w zakresie uprawiania żeglarstwa na żaglowcu rejowym. O ubezpieczenie się każdy z uczestników powinien zadbać we własnym zakresie.

Wpłaty należy dokonać na konto
Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Pogoria 2020"

HARMONOGRAM WPŁAT
Wpłaty można dokonać jednorazowo lub w maksymalnie trzech ratach.
Wpłata I raty jest jednocześnie zadatkiem.
Młodzież do 25 roku życia
I rata/zadatek - 710.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 700.00 PLN - do 15 października 2019,
III rata - 700.00 PLN - do 4 stycznia 2020.
 Osoby powyżej 25 roku życia
I rata/zadatek - 770.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 770.00 PLN - do 15 października 2019
III rata - 770.00 PLN do 4 stycznia 2020
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować polecam kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest "Pogorianinem", doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy. Sam pływa na Pogorii, więc zna specyfikę żeglowania na żaglowcu rejowym i wie jakie ubezpieczenie należy posiadać.


W zapytaniu o ofertę Piotra, proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski

WARUNKI WPISANIA NA LISTĘ ZAŁOGI
Aby zostać wpisanym na listę załogi należy:
 1. Wypełnić znajdujący się poniżej formularz zgłoszenia na rejs,
 2. Dokonać wpłaty pierwszej raty lub całości opłaty za rejs,
 3. Pobrać kartę zgłoszenia STAP, /pobierz TUTAJ/ wypełnić i po wypełnieniu odesłać na adres email: biuro@seafarer.o12.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na STS Pogoria w terminie 24 stycznia do 2 lutego 2020.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwane

##formIDfcf0ef60aa036a48ac991b4aad1331e1end##
 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!

Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie

##formID2f2435d9e20377f06ee2288cbfcbb3a9end##