Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy


liliwe zapisy liwe zapisy na listę
REJS MORSÓW POD PALMAMI
02 do 09 luty 2019
wyjazd autokaru z Polski - 01 luty 2019
powrót do kraju - 10 luty 2019
nr rejsu STAP - 6/19
dowodzi kpt. Andrzej Szklarski
BRAK MIEJSC
Mozliwe zapisy na listę rezerwową


Zapraszam  na kolejną edycję Rejsu Morsów Pod Palmami. W tym rejsie powracamy do sprawdzonych rozwiązań i będziemy realizowali tzw "włoski standard". Co to oznacza? Otóż jak w większości naszych rejsów na STS Pogoria, ruszamy autokarem STAP z Polski do jednego z portów włoskich znajdujących się  w rejonie Morza Liguryjskiego i Zatoki Genueńskiej, skąd po zapoznaniu się ze statkiem i po przejściu podstawowego przeszkolenia z zakresu obsługi ożaglowania i urządzeń nawigacyjnych, wyruszymy w morze.
Dokąd popłyniemy? Z tego co wiadomo kapitan bardzo lubi Korsykę, więc może to będzie ta wyspa, może Elba z przepięknym Portofereiro, a może któryś z portów francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Tak naprawdę wszystko zależy od aktualnych prognoz pogody. Jedno jest pewne, gdziekolwiek byśmy nie popłynęli, będzie to wspaniały rejs i wspaniała przygoda.
Oprócz zwykłej żeglarskiej roboty takiej jak sterowanie jachtem, prowadzenie nawigacji i obsługa ożaglowania, organizator przygotował również kilka szkoleń (w cenie rejsu), w których będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Najprawdopodobniej będą to następujące szkolenia:
 • szkolenie z zakresu obsługi radarów jachtowych,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna,
 • zasady używania wybranych urządzeń wspomagających akcję SAR
Organizacyjnie wszyscy uczestnicy rejsu zostaną podzieleni na cztery wachty dowodzone przez doświadczonych oficerów. W ciągu dnia trzy wachty będą pełniły służbę nawigacyjną, a jedna służbę gospodarczą. Do obowiązków wachty nawigacyjnej należy bezpieczne prowadzenie statku, a wachta gospodarcza odpowiedzialna jest za pomoc w przygotowywaniu posiłków zawodowemu kucharzowi oraz za utrzymanie czystości w pomieszczeniach wspólnych w tym w toaletach.
W rejsie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Udział osób w wieku poniżej 15 lat nie jest możliwy. Natomiast osoby w wieku powyzej 65 roku życia mogą uczestniczyć pod warunkiem posiadania patentu minimum jachtowego sternika morskiego.

HARMONOGRAM REJSU

 • 1 luty - wyjazd autokaru STAP z Polski. Trasa autokaru zostanie podana w terminie późniejszym. Najczęściej autokar jeździ z Gdańska przez Warszawę i Katowice.
 • 2 luty - około godziny 1000 przyjazd do jednego z portów włoskich, zaokrętowanie i pierwszy dzień szkolenia,
 • 3 do 8 luty - pływanie po Morzu Liguryjskim, planowane jest cumowanie lub kotwiczenie w przynajmniej dwóch portach lub kotwicowiskach włoskich lub francuskich,
 • 9 luty - wyokrętowanie i około godziny 1800 wyjazd do Polski,
 • 10 luty - powrót do domów
KOSZT REJSU

 • Młodzież do 25 roku życia - 2 050.00 PLN
 • Pozostali uczestnicy - 2 250.00 PLN, a w przypadku jednorazowej wpłaty 2 150.00 PLN
Koszt rejsu obejmuje: transport autokarowy z Polski do portu zaokrętowania i powrót do kraju. pobyt na STS Pogoria, pełne wyzywienie, paliwo do silnika głównego, agregatów i pontonów, opłaty portowe, pomoce nawigacyjne.

Koszt rejsu nie obejmuje: kosztu ubezpieczenia od NNW i KL za granica w zakresie uprawiania żeglarstwa na żaglowcu rejowym. O ubezpieczenie sie każdy z uczestników powinien zadbać we własnym zakresie.

Wpłaty nalezy dokonać na konto
Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Pogoria 2019"

HARMONOGRAM WPŁAT
Wpłaty można dokonać jednorazowo lub w maksymalnie trzech ratach. W przypadku wpłaty jednorazowej koszt rejsu dla osób powyżej 25 roku życia wynosi 2 150.00 PLN. Młodzieży do 25 roku życia, zniżka za jednorazową wpłatę nie dotyczy. Wpłata I raty jest jednocześnie zadatkiem
Młodzież do 25 roku życia
I rata/zadatek - 690.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 680.00 PLN - do 15 listopada 2018,
III rata - 680.00 PLN - do 10 stycznia 2019.
 Osoby powyżej 25 roku życia
I rata/zadatek - 750.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 750.00 PLN - do 15 listopada 2018
III rata - 750.00 PLN do 10 stycznia 2019
WARUNKI WPISANIA NA LISTĘ ZAŁOGI
Aby zostać wpisanym na listę załogi należy:
 1. Wypełnić znajdujący się poniżej formularz zgłoszenia na rejs,
 2. Dokonać wpłaty pierwszej raty lub całości opłaty za rejs,
 3. Pobrać kartę zgłoszenia STAP, /pobierz TUTAJ/ wypełnić i po wypełnieniu odesłać na adres email: biuro@seafarer.o12.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na STS Pogoria w terminie 1 do 10 lutego 2019.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwane

##formIDfcf0ef60aa036a48ac991b4aad1331e1end##
 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!

Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie

##formID2f2435d9e20377f06ee2288cbfcbb3a9end##