Seafarer - Andrzej Szklarski

Organizacja rejsów morskich i szkoleń specjalistycznych dla żeglarzyREJS MORSÓW POD PALMAMI
tym razem na Bałtyku :-)

24 kwietnia do 01 maja 2021

nr rejsu STAP - 2/21
dowodzi kpt. Andrzej Szklarski


Z POWODU PANUJĄCYCH OGRANICZEŃ REJS ODWOŁANO

Zapraszam  na kolejną edycję Rejsu Morsów Pod Palmami. Niestety COVID postawił świat na głowie i w związku z tym zamiast Morza Śródziemnego, będziemy eksplorowali Morze Bałtyckie!
Zaokrętowanie nastąpi 24 kwietnia 2021 w jednym z portów Polskich. Najprawdopodobniej będzie to Gdynia. Najprawdopodobniej równiez w Gdyni rejs zakończymy.
Z punktu widzenia żeglarstwa, jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż trasa rejsu zostanie uzależniona od aktualnych warunków pogodowych i wiatrowych, co oznacza, że będzie można poszaleć na żaglach. Ponieważ dokładna trasa rejsu będzie planowana na kilka dni przed rejsem, więc trudno w tej chwili mówić o ewentualnych wizytach w portach. Pewnie gdzieś zawiniemy, ale gdzie? Tego jeszcze nawet Neptun nie wie. Ale to nic, bo wszystkie te niewiadome oznaczają, że zapowiada się żeglarski rejs i dużo pływania. Pewnie zaraz padnie pytanie o magiczne 100 godzin? Kto wie? Szanse są, ale jak zawsze w tygodniowym rejsie, gwarancji nie ma. 
Zgodnie z wymogami armatora, w rejsie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Wszyscy płyną w charakterze załogi. Nie zabieramy pasażerów.
Załoga zostanie podzielona na cztery wachty, każda pod dowództwem doświadczonego oficera. Trzy wachty pełnią służbę nawigacyjną, a czwarta pełni wachtę gospodarczą. Zmiana wachty gospodarczej następuje codziennie o 1600.
Do obowiązków wacht nawigacyjnych należy: sterowanie jachtem, prowadzenie nawigacji, obsługa ożaglowania, prowadzenie obserwacji radarowej i optycznej.
Z kolei obowiązkiem wachty gospodarczej jest pomoc zawodowemu kucharzowi, w przygotowaniu posiłków dla całej załogi oraz utrzymanie porządku w mesie i innych pomieszczeniach ogólnodostępnych, w tym w toaletach.
W czasie rejsu będzie dużo żeglarskiej roboty, w tym pracy na masztach i rejach. Oczywiście nie ma obowiązku wchodzenia na maszty i reje. Tam pracują wyłącznie ochotnicy.
Ponie planujemy dużo żeglować, więc można się spodziewać alarmów do żagli (w tym nocnych) oraz innych alarmów i ćwiczeń. W czasie rejsu, chcemy się po prostu cieszyć żeglarstwem i morzem.


HARMONOGRAM REJSU

  • 24 kwietnia - godzina 1000 - zaokrętowanie załogi,
  • 24 kwietnia do godzin popołudniowych - zapoznanie ze statkiem, szkolenie załogi,
  • 24 kwietnia - godziny wieczorne - wyjście w morze,
  • 24 kwietnia - do 01 maja żeglowanie po Morzu Bałtyckim według oddzielnego planu,
  • 01 maja - godzina 1000 - wyokrętowanie załogi, powrót do domów.
KOSZT REJSU

  • Młodzież do 25 roku życia - 1 490.00 PLN
  • Pozostali uczestnicy - 1 690.00 PLN
Koszt rejsu obejmuje: Pobyt na STS Pogoria, pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie), paliwo do silnika głównego, agregatów i pontonów, opłaty portowe, pomoce nawigacyjne.

Koszt rejsu nie obejmuje: kosztu ubezpieczenia od NNW i KL za granica w zakresie uprawiania żeglarstwa na żaglowcu rejowym. O ubezpieczenie się każdy z uczestników powinien zadbać we własnym zakresie.

Wpłaty należy dokonać na konto
Seafarer- Andrzej Szklarski
93 1050 1764 1000 0092 2268 6504
Tytuł wpłaty: "Pogoria 2021"
L
HARMONOGRAM WPŁAT
Wpłaty można dokonać w maksymalnie trzech ratach.
Wpłata I raty jest jednocześnie zadatkiem.
Młodzież do 25 roku życia
I rata/zadatek - 500.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 500.00 PLN - do 15.02.2021
III rata - 490.00 PLN - do 15.03.2021
 Osoby powyżej 25 roku życia
I rata/zadatek - 500.00 PLN - w momencie zapisu na rejs,
II rata - 590.00 PLN - do 15.02.2021
III rata - 600.00 PLN - do 15.03.2021
UBEZPIECZENIE NNW i KL
Każdy z uczestników rejsu powinien we własnym zakresie wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Polisy można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W przypadku wątpliwości jaki zakres ubezpieczenia polisa powinna obejmować polecam kontakt ze zaprzyjaźnioną z Seafarer - Andrzej Szklarski, Agencją Ubezpieczeniową Piotr Stycunów. Piotr jest "Pogorianinem", doświadczonym kapitanem jachtowym, pasjonatem żeglarstwa i fachowcem w dziedzinie ubezpieczeń dla żeglarzy. Sam pływa na Pogorii, więc zna specyfikę żeglowania na żaglowcu rejowym i wie jakie ubezpieczenie należy posiadać.


W zapytaniu o ofertę Piotra, proszę powołać się na firmę Seafarer - Andrzej Szklarski

WARUNKI WPISANIA NA LISTĘ ZAŁOGI
Aby zostać wpisanym na listę załogi należy:
  1. Wypełnić znajdujący się poniżej formularz zgłoszenia na rejs,
  2. Dokonać wpłaty pierwszej raty lub całości opłaty za rejs,
  3. Po potwierdzeniu uczestnictwa wypenić elektroniczną Kartę Uczestnika wymaganą przez armatora - kliknij TUTAJ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rejsu na STS Pogoria w terminie 24 stycznia do 2 lutego 2020.

Administratorem danych osobowych jest Seafarer - Andrzej Szklarski. Dane te nie są w żaden sposób udostępniane innym firmom i podmiotom.

Po zakończeniu rejsu wszystkie dane osobowe są niezwłocznie usuwane

##formIDfcf0ef60aa036a48ac991b4aad1331e1end##
 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zachęcam do wpisania się na listę adresową Seafarer - Andrzej Szklarski. W ten sposób uzyskiwać będziesz wszystkie bieżące informacje o organizowanych szkoleniach i rejsach.  UWAGA: NIE SPAMUJEMY!

Wpisane adresy email są wykorzystywane tylko i wyłącznie przez Seafarer - Andrzej Szklarski. Adresy nie są nikomu sprzedawane ani udostępniane nieodpłatnie

##formID2f2435d9e20377f06ee2288cbfcbb3a9end##