Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

1s/y LA GRACE - to XVIII wieczna replika żaglowca. La Grace pływa pod czeską banderą i operuje głównie na akwenie Morza Śródziemnego. Rejsy na La Grace to przede wszystkim wielka przygoda, ale to również okazja do pobiegania po rejach i zapoznania się z nietypowym takielunkiem starego żaglowca. Na La Grace mamy wszystko co jest związane z historią statku pirackiego. Są stroje z epoki, statek wyposażony jest w artylerię okrętową, więc można strzelić z armaty, a różnice w niuansach polskiego i czeskiego języka, często doprowadzają do wielu zabawnych zdarzeń. Również niesamowite są wizyty w odwiedzanych portach, bowiem niepowtarzalny wygląd żaglowca wzbudza powszechne zainteresowanie mieszkańców i turystów.

Rejs na La Grace to dla wielu niepowtarzalna okazja do popływania na osiemnastowiecznym statku pirackim. To również okazja do zapoznania się ze zwyczajami tego statku, jego wyposażeniem, takielunkiem i specyfiką. To dobra szkoła żeglarstwa i odrobiny historii. Rejs na La Grace to wspaniała i niepowtarzalna przygoda!

Kto jeszcze na tym żaglowcu nie żeglował, koniecznie musi spróbować!


Krótki film informacyjny o La Grace - kliknij TUTAJ

 

KILKA SŁÓW O TRASIE REJSU

Okrętujemy we Włoszech w Porto di Baratti i tam też nastąpi wyokrętowanie. Porto di Baratti to mała mieścina, dojazd tam nie jest najlepszy. Najłatwiej dojechać tam własnym samochodem lub pociągiem do Campiglia Marittima, a stamtąd autobusem lub taksówką do Porto di Baratti. Ale po zaokrętowaniu czekają nas już same przyjemności. Na pierwszy rzut pójdzie oczywiście wyspa Elba. Jak pamiętamy jest to miejsce pierwszego wygnania Napoleona i mimo, że nie przebywał tam zbyt długo to pozostawił po sobie sporo śladów i do dzisiaj mieszkańcy wyspy odnoszą się do niego z dużym szacunkiem. Oprócz śladów napoleońskich czekają tam na nas przepiękne krajobrazy małe urokliwe miasteczka oraz jak się uda - stare sztolnie po kopalniach w których wydobywano rudę żelaza i szlachetne kamienie.

Popłyniemy również na Korsykę, ta francuska wyspa jest miejscem narodzin Napoleona. Wyspa jest ogromna i ma wspaniałą historię. My odwiedzimy jedynie północną, najbardziej górzystą jej część. Do którego portu dopłyniemy? Tego niestety nie wiemy. Dopłyniemy tam gdzie będzie dla nas miejsce. Najprawdopodobniej to będzie Bastia lub Calvi a może kotwicowisko Saint Florent? Gdzie by to nie było na pewno będzie okazja do skosztowania korsykańskiego piwa warzonego z kasztanów. Wierzcie mi, smaczne jest :-)

Pomiędzy Elbą a Korsyką znajduje się niewielka wyspa Capraia. NAjpierw była tutaj forteca z więzieniem, później do 1996 roku kolonia karna, a obecnie jest tam rezerwat. Na wyspie żyje nico ponad czterystu mieszkańców. Warto tam zakotwiczyć i pospacerować.

Jestem pewien, że nasz rejs będzie wspaniałą żeglarską przygodą i wspaniałą wycieczką.

 

Użytkowników Facebooka zapraszam na stronę wydarzenia La Grace na Elbę, Korsykę i Capraię [KLIKNIJ TUTAJ]

 

PLANOWANE REJSY I KOSZTY

TERMIN TRASA CENA I DOSTĘPNOŚĆ
13.05 do 20.05.2018

Wyspy Elba - Capraia - Korsyka

Zaokrętowanie i wyokrętowanie 

Punta Ala (Włochy)

 miejsce pojedyncze - 330.00 EUR (wolne miejsca)

kabina 3 - osobowa - 1 000.00 EUR (ZAREZERWOWANE)

kabina 2 - osobowa - 670.00 EUR (ZAREZERWOWANE)

dodatkowo  płatne na jachcie - 120 EUR od osoby (kasa jachtowa)

ZGŁOSZENIA NA REJSY MOŻNA DOKONAĆ Z WYKORZYSTANIEM FORMULARZA KONTAKTOWEGO ZNAJDUJĄCEGO SIĘ U DOŁU STRONY

PŁATNOŚCI

Płatności należy dokonać przelewem w walucie EUR na poniższe konto:

Andrzej Szklarski

IBAN - PL 37249010570000990235947295

SWIFT - ALBPPLPW

 

HARMONOGRAM PŁATNOŚCI

  • 130.00 EUR od osoby - I rata (zadatek), w momencie zapisu,
  • 100.00 EUR od osoby - II rata - do dnia 31 stycznia 2018,
  • pozostała kwota - III rata do dnia 31 marca 2018

INFORMACJE O ZAKWATEROWANIU

Na La Grace załoga jest zakwaterowana w kubryku dziobowym oraz w kabinach trzy i dwuosobowych. W kubryku dziobowym mieszka i żyje ośmiu członków załogi. Wszyscy mają do dyspozycji własną koję (koje są piętrowe), jest tam również łazienka z toaletą i prysznicem. Nie ma tam luksusów ale jest bardzo swobodnie i kwitnie tam życie towarzyskie.

Dla rodzin, w tym rodzin z dziećmi oraz grup znajomych i przyjaciół proponujemy cztery kabiny trzyosobowe w których znajduje się jedna koja podwójna, nad którą znajduje się koja pojedyncza. W przypadku zakupu kabiny płaci się za całą kabinę bez względu na ilość osób w niej mieszkających.

Dla małżeństw, par i znajomych proponujemy dwie kabiny dwuosobowe, w których znajdują się dwie pojedyncze koje. Również w tym przypadku płaci się za całą kabinę.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pola oznaczone * są wymagane.
Termin rejsu
29.07 do 7.08.2018
Najnliższy termin
23 do 24.06.2018
Termin rejsu
12 do 19.05.2018

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Pola oznaczone * są wymagane.

Pozyskane dane są wykorzystywane wyłącznie do przesyłania informacji o działaniach i zamierzeniach Seafarer - AS i nie są udostępniane ani odsprzedawane innym podmiotom i osobom.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?