Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

DLACZEGO KARAIBY? 

Bo to egzotyka! Bo to inna kultura i wspaniali ludzie, inne jedzenie, inna przyroda. Bo tam wszystko jest inne! Bo tam można podziwiać dzikie rzeki i wodospady, można spacerować przez dżunglę lub las deszczowy, można zobaczyć prawdziwe wulkany, z których część można wręcz dotknąć, a jak już się zmęczymy to można zażywać kąpieli w Morzu Karaibskim lub po prostu leniuchować na wspaniałych plażach. Woda jest tutaj wspaniała, a w wodzie: ryby, kraby, żółwie, rozgwiazdy i rafy. A wszystko to można zobaczyć na własne oczy. Do tego dochodzi arcyciekawa i burzliwa historia tego regionu świata. Począwszy od odkryć Krzysztofa Kolumba, poprzez działania pierwszych kolonizatorów i walk o panowanie największych europejskich potęg, a skończywszy na burzliwych przygodach wszelkiego rodzaju awanturników, piratów i korsarzy.

Wakacje na Karaibach to nie tylko wakacje, to przede wszystkim wielka przygoda!

DLACZEGO NA WELLI?

Bo Wella to bardzo zadbany prywatny jacht, dobrze wyposażony nawigacyjnie i hotelowo, a własny ponton pokładowy daje załodze pełną swobodę w wyborze miejsc postoju. Załoga stała Welli składa się z doświadczonego skippera i bosmana, którzy dokładają wszelkich starań aby rejsy upływały w doskonałej atmosferze i stały się niezapomnianą przygodą.

Rejsy na Welli to przede wszystkim rejsy turystyczne. Ale nie jesteśmy biurem turystycznym, więc wakacje spędzone na Welli nie mogą być porównywane z klasyczną wycieczką. Nasze eskapady "żyją", są spontaniczne. Uczestnicy wspólnie decydują  o tym co chcą zobaczyć, jak spędzić czas i na jaką wycieczkę się udać. Negocjują też ceny wycieczek, taksówek i niektórych zakupów. Natomiast skipper i bosman sugerują, podpowiadają i pomagają w organizacji wszystkich przedsięwzięć. Oczywiście decyzje związane z nawigacją, bezpiecznym prowadzeniem jachtu i bezpieczeństwem załogi, podejmuje jednoosobowo skipper. Ale to normalne, przecież to właśnie on ponosi pełną odpowiedzialność za ludzi i za jacht.

Czego oczekujemy od uczestników naszych rejsów? Przede wszystkim otwartości, pogody ducha, trochę spontaniczności i solidarnego przygotowywania podstawowych posiłków wykonywanych na jachcie.

Przygotowanie i doświadczenie żeglarskie w naszych karaibskich rejsach nie jest wymagana

 

TERMINY REJSÓW

PEŁEN WYKAZ REJSÓW JACHTU WELLA NA ROK 2016 ZNAJDZIESZ TUTAJ

TERMIN TRASA UWAGI

listopad 2017

do

kwiecień 2018

Martynika - St Lucia - St Vincent i Grenadyny - Martynika

lub

Martynika - Dominika - Gwadelupa - Martynika

CZEKAMY NA WAS!!

ZGŁASZAJCIE WŁASNE PROPOZYCJE
 TERMINÓW!

 

KOSZT REJSU

płatne przed rejsem

  • grupy zorganizowane - 9 000,00 PLN za cały jacht, (maksymalna ilość osób w grupie - 6), w ramach tej opłaty uczestnicy otrzymują: miejsca na jachcie w kabinach dwuosobowych, opiekę doświadczonego skippera, ubezpieczenie NNW, podstawowy sprzęt do snorkelingu.
  • w przypadku naboru osób indywidualnych opłata "kojowa" - 2 250.00 PLN od osoby. W ramach tej opłaty uczestnicy otrzymują: miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej (koja dwuosobowa), opiekę doświadczonego skippera, ubezpieczenie NNW, podstawowy sprzęt do snorkelingu.

płatne na jachcie skipperowi

  • opłata za końcowe sprzątanie 25 EUR od osoby - płatne skipperowi lub bosmanowi po dotarciu na jacht. Załoga po zakończeniu rejsu jachtu nie sprząta.
  • opłata za pranie pościeli w wysokości 20 EUR od kabiny.
  • składka na kasę jachtową - sugerowana kwota 400 EUR, składka jest w dyspozycji załogi i zarządzana jest przez załogę. Z pieniędzy tych opłacane są opłaty portowe, opłaty za boje cumownicze, opłaty celne i graniczne, zakup prowiantu, paliwa i wody oraz wszystkie inne koszty wspólne zaproponowane przez załogę. Składka jest rozliczana po rejsie, a ewentualne nadwyżki zwracane są uczestnikom.

SZACUNKOWE KOSZTY DODATKOWE PŁATNE WE WŁASNYM ZAKRESIE

  • koszt dotarcia do portu zaokrętowania - orientacyjna cena biletu lotniczego na trasie Warszawa - Fort De France - Warszawa (z przesiadką w Paryżu) to ok 2 200.00 do 3 000.00 PLN. Bilet zakupiony tuż przed wylotem może być znacznie droższy. Uczestnicy rejsu organizują sobie transport do portu zaokrętowania i powrót do domu we własnym zakresie. 
  • koszt transportu z lotniska Fort De France do miejsca postoju jachtu na Martynice (do Le Marin około 70 EUR, do centrum Fort De France około 20 EUR)
  • koszty poniesione na własne wydatki i przyjemności. Z naszych doświadczeń wynika że kwota ta zamyka się najczęściej w przedziale 200 do 300 EUR
  • koszt dodatkowego ubezpieczenia od KL za granicą (opcja świat). Wystarczy zwykłe ubezpieczenie turystyczne ewentualnie z opcją "turystyczne uprawnianie żeglarstwa".

Z naszych doświadczeń wynika, że koszt dwutygodniowego wyjazdu na Wellę najczęściej zamyka się w przedziale siedmiu do dziewięciu tysięcy złotych. Zważywszy na fakt, że w kwocie tej uwzględniono wszystkie składowe, łącznie z wydatkami na wycieczki, bilety wstępu, własne potrzeby i przyjemności, to bez żadnej przesady można stwierdzić, że rejs na Welli jest atrakcyjną opcją spędzenia wakacji w tym niesamowitym rejonie świata.

UWAGI PRAKTYCZNE DOTYCZĄCE BAGAŻU

Wybierając się na Karaiby nie ma potrzeby zabierania wielkich bagaży. Nie warto zabierać sztormiaków, kaloszy dużej ilości ubrań na zmianę. Cieplejsze ubrania i kurtki będą nam potrzebne tylko w Europie na czas dolotu do i powrotu z Karaibów. Na samych Karaibach jest ciepło. Temperatura w dzień waha się w okolicach 30 stopni a w przypadku bardzo zimnej nocy nie spada poniżej 24 stopni. Pojawiające się deszcze również nie są uciążliwe. Śpiwory przydają się jedynie wtedy gdy ktoś ma ochotę spać na pokładzie. Bardzo przydatne są sandały, klapki i lekkie ubrania. Warto również zaopatrzyć się w ładowarki samochodowe i ewentualnie power banki do swoich telefonów i tabletów. No i wreszcie ogromna prośba załogi stałej. Jeżeli to możliwe bagaż prosimy pakować do miękkich toreb podróżnych. Wielkie sztywne walizki zajmują dużo miejsca i zdarza się, że po prostu nie mieszczą się w bakistach

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

 

Pola oznaczone * są wymagane.
Termin rejsu
29.07 do 7.08.2018
Najnliższy termin
23 do 24.06.2018
Termin rejsu
12 do 19.05.2018

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

Pola oznaczone * są wymagane.

Pozyskane dane są wykorzystywane wyłącznie do przesyłania informacji o działaniach i zamierzeniach Seafarer - AS i nie są udostępniane ani odsprzedawane innym podmiotom i osobom.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?